usługi badania kamerą termowizyjną

Badanie termowizyjne - usługi badania kamerą termowizyjną

Badanie kamerą termowizyjną to wielofunkcyjna usługa pozwalająca na wykrycie wielu nieprawidłowości w konstrukcji budynków oraz problemów takich jak wysoka wilgotność czy ukryty wyciek. Dzięki kamerom termowizyjnym możemy postawić trafną diagnozę na temat konkretnych problemów i precyzyjnie namierzyć obszar ich występowania (np. miejsce wycieku wody w ścianie lub podłodze).
 

Na czym polega badanie termowizyjne?

Badanie termowizyjne budynku wykonywane jest przy użyciu najwyższej jakości kamer termowizyjnych. Ich działanie oparte jest na zjawisku niewidzialnego promieniowania podczerwonego, czyli detekcji energii fal elektromagnetycznych z określonego zakresu (daleka podczerwień). Kamery termowizyjne rejestrują promieniowanie podczerwone wypromieniowane na danym obszarze lub punkcie. 

Innymi słowami kamery termowizyjne pokazują obraz stworzone na podstawie różnic ciepła emitowanego przez dane przedmioty czy powierzchnie.

W trakcie wykonywania badania termowizyjnego badamy wskazane przez klienta miejsca szukając określonego wcześniej problemu. Badanie kamerą termowizyjną pozwala na zlokalizowanie miejsca, w którym występuje utrata ciepła, źródła nieszczelności, nieprawidłowości w konstrukcji budynku. Dzięki termowizji możliwe jest również sprawdzenie sprawności paneli fotowoltaicznych – jest to szczególnie istotne zwłaszcza wtedy, gdy możliwa jest jeszcze wymiana gwarancyjna niesprawnych paneli.

W trakcie badania nie następuje żadna ingerencja w strukturę ścian, podłóg, czy innych elementów budynku! Jest to badanie w pełni nieinwazyjne bazujące jedynie na różnicach temperatur powstających na danych powierzchniach. Jeśli chcesz dokonać bezpiecznego sprawdzenia swojego domu, firmy czy innego budynku – zapraszamy do kontaktu! Wykonujemy badania termowizyjne zapewniające rzetelne wyniki, precyzyjne namierzenie newralgicznych miejsc i bezpieczeństwo.

Nasze usługi badania kamerą termowizyjną kierujemy do osób które:

  • chcą znaleźć ukryte wycieki wody i nieszczelności
  • chcą sprawdzić dom lub mieszkanie pod kątem utraty ciepła i zawilgocenia
  • odbierają dom, mieszkanie lub inny budynek użytkowy – badanie termowizyjne idealnie nadaje się do uniknięcia przykrych niespodzianek po zakupie nieruchomości
  • wykonują audyty przemysłowe – badania termowizyjne umożliwiają optymalizację procesu produkcyjnego
  • chcą  sprawdzić panele fotowoltaiczne pod kątem sprawności

Badanie termowizyjne ma więc szerokie zastosowanie i może być wykorzystane na różnych polach.

Potrzebujesz porady? Zadzwoń – odpowiemy na wszystkie nurtujące cię pytania.

usługi badania kamerą termowizyjną
badanie kamerą termowizyjną w domu

Badania Termowizyjne domu

W zakresie naszych usług wykonujemy badania termowizyjne domu. Jest to jedna z najczęściej wybieranych opcji przez naszych klientów. Dzieje się tak dlatego, ponieważ termowizja pozwala na znalezienie źródła straty ciepła, zlokalizowanie ukrytych wycieków, znalezienie nieszczelności czy nieprawidłowości w konstrukcji budynku.

Badania termowizyjne doskonale sprawdzają się również w badaniu dachu pod kątem szczelności oraz prawidłowości wykonania. Jest to świetna opcja dla każdego, kto szybko i precyzyjne chce namierzyć źródło określonego problemu (np. miejsce utraty ciepła lub wilgotności). Odpowiednio wcześnie namierzony problem pozwala uniknąć dalszych kłopotów, np. pleśni  i grzybów związanych z nieusuniętym wyciekiem wody.

Jednym słowem jest to bardzo uniwersalna usługa, która pozwoli na wykrycie kilku problemów z jednoczesnym brakiem ingerencji w strukturę budynku – badanie termowizyjne jest całkowicie nieinwazyjne! Dzięki temu możemy sprawdzić twój dom od A do Z bez naruszania ścian, czy podłóg – zero kucia, bałaganu i szukania po omacku.

 

Dla kogo świadczymy usługi badania kamerą termowizyjną?

Nasze usługi skierowane są zarówno do osób prywatnych, jak i przedsiębiorców czy instytucji. Ponadto polecamy swoje usługi elektrociepłowniom, ciepłowniom czy wodociągom. Wykonujemy badania termowizyjne dla każdego – zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na każde twoje pytanie i udzielimy więcej szczegółów na temat badania kamerą termowizyjną.

Z kolei jeżeli nie uda nam się zlokalizować wycieku wody za wykonaną pracę nie pobierzemy żadnej opłaty.

12flir_20210608T144426
badanie kamerą termowizyjną cennik

Badanie kamerą termowizyjną - ceny w naszej firmie:

  • Cena uzależniona jest od rodzaju i skali badania.
  • Ceny zaczynają się od 300zł/netto.
  • Skontaktuj się z nami w celu dokładnej wyceny.

Usługi badania kamerą termowizyjną - Opinie naszych klientów:

5/5

Wykrywanie i lokalizacja wycieku wody – Kontakt

Od lat działamy w branży wykrywania wycieków wody na różnego rodzaju instalacjach – grzewczych, wodnych, czy kanalizacyjnych. Stawiamy na najwyższej jakości sprzęty i nowoczesne technologie, stale doskonalimy swoje umiejętności, nie boimy się wyzwań i do każdego zgłoszenia podchodzimy z pełny zaangażowaniem.

Tel: +48 574 420 333 lub wypełnij formularz kontaktowy na stronie.